
Był wir tun
Ochrona lasów deszczowych poprzez handel drewnem tropikalnym – jak to ma działać? Tutaj możesz dowiedzieć się więcej o naszej koncepcji i projektach, które wspieramy, abyśmy mogli sprostać temu wymaganiu.
Ochrona lasów deszczowych poprzez handel drewnem tropikalnym – jak to ma działać? Tutaj możesz dowiedzieć się więcej o naszej koncepcji i projektach, które wspieramy, abyśmy mogli sprostać temu wymaganiu.
Zrównoważony, uczciwy, neutralny dla klimatu i bezpośredni - tak osiągamy nasz cel: Najlepsza jakość ze zrównoważonych źródeł w dobrych cenach
Jak pracujemy w naszych lasach i tartakach – i skąd pochodzi drewno? Dowiedz się więcej tutaj.
Za każdy metr kwadratowy sprzedanego drewna chronimy lub ponownie zalesiamy tę samą powierzchnię lasu. Z tymi projektami odnosimy sukcesy.
Rozprzestrzenianie się rolnictwa przemysłowego jest główną przyczyną niszczenia lasów deszczowych. Obszary leśne nie są niszczone z powodu drewna. Chodzi o powierzchnię i opłacalną uprawę. Tam, gdzie kilka lat temu był las, teraz są plantacje soi i kukurydzy na paszę dla zwierząt lub pastwiska do hodowli bydła.
Wierzymy, że tylko odpowiedzialne użytkowanie może powstrzymać wypieranie lasów deszczowych przez rolnictwo przemysłowe. Las musi ponownie stać się cenny i godny ochrony dla miejscowej ludności i być w stanie przyczynić się do jej utrzymania. Kontrolowana gospodarka leśna może zatem przyczynić się do ochrony lasów deszczowych. Film wyjaśnia zasadę naszej pracy.
Serial dokumentalny „Plan B” stacji ZDF ma na celu opowiadanie historii sukcesu i prezentowanie pomysłów na rozwiązania problemów społecznych. Z artykułem o Betterwood Wykazano, że gospodarka leśna może przyczynić się do zachowania lasów tropikalnych. ZDF pisze w komunikacie prasowym: „Catherine Körting (…) znalazła sposób, aby przyczynić się do ochrony lasów deszczowych poprzez sprzedaż drewna tropikalnego”.
Ochrona środowiska zaczyna się od wyboru dostawców. Dlatego nie polegamy tylko na certyfikatach, odwiedzamy las i fabrykę na miejscu.
Ochrona środowiska działa tylko z lokalną ludnością. Dlatego pracownicy muszą być sprawiedliwie wynagradzani, a miejscowi muszą czerpać korzyści z naszych projektów.
To, co robimy, ma jeden cel: chcemy dać lasom więcej, niż bierzemy. Osiąga się to poprzez zrównoważoną gospodarkę leśną i ekologiczne ponowne zalesianie.
Zaplanuj drewniany taras już teraz za darmo.
Dostarczymy plan ułożenia oraz ofertę z wszystkimi akcesoriami i kosztami transportu. Możemy również zaplanować dla Ciebie dodatki, takie jak wysokość konstrukcji lub stopnie tarasowe.
planista patioNasz zrównoważony rozwój
Pojęcie
Zrównoważone leśnictwo
uczciwa produkcja
Żegluga neutralna dla klimatu
Sprzedaż bezpośrednia
projektów
Ponowne zalesianie w Kenii
Ponowne zalesianie w Indonezji
Ponowne zalesianie w Brazylii
Ponowne zalesianie w regionie Amazonii
Ochrona wybrzeża w Boliwii
Rdzenne prawa własności
Agroleśnictwo w Indonezji
Ponowne zalesianie w Kolumbii
Ponowne zalesianie w Andach
Ponowne zalesianie w Boliwii
Pochodzenie
Boliwia
Brazylia
Indonezja
Peru
Wietnam
Nie masz jeszcze konta klienta? Następnie zarejestruj się tutaj.
Otwarcie konta klienta